Coolermaster PC- Netzteil MWE WHITE 500W V2 retail | MPE-5001-ACABW-EU
57.11 Με φπα 24%
In stock
57.11 Με φπα 24%
Περιγραφή
Περιγραφή:
Cooler Master MWE 500 White 230V – V2. Total power 500 W, AC input voltage 200 – 240 V, AC input frequency 50/60 Hz. Motherboard power connector 24-pin ATX, Motherboard power cable length 50 cm, SATA power cable length 400,550,700 mm. Purpose PC, Power supply unit (PSU) form factor ATX, 80 PLUS certification 80 PLUS. Product colour Black, Cooling type Active, Fan diameter 12 cm. Width 140 mm, Depth 86 mm, Height 150 mm
Power
Total power
500 W
AC input voltage
200 – 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Input current
5 A
Power Factor Correction (PFC) type
Active
Combined power (+3.3V)
110 W
Combined power (+12V)
492 W
Combined power (+5V)
110 W
Combined power (-12V)
3.6 W
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+3.3V)
16 A
Max output current (+12V)
41 A
Max output current (+5V)
16 A
Max output current (-12V)
0.3 A
Max output current (+5Vsb)
3 A
Hold time
14 ms
Efficiency
85 %
Power Good signal delay range
100 – 500 ms
Power protection features
Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit, Under voltage
Performance
Purpose
PC
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
80 PLUS certification
80 PLUS
ATX version
2.52
Silent mode
Y
Bearing technology
HDB
Mean time between failures (MTBF)
100000 h
Certification
ERP 2014 LOT 3, CCC, CE, TUV-RH, EAC, RCM, cTUVus, FCC, BSMI, KC, CB
Ports & interfaces
Motherboard power connector
24-pin ATX
Motherboard power cable length
50 cm
Number of SATA power connectors
6
SATA power cable length
400,550,700 mm
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Peripheral (Molex) power cable length
400,550,700 mm
EPS power connector (8-pin)
Y
PCI Express power connectors (6+2 pin)
2
ATX Power connector (24-pin)
Design
Product colour
Black
Cooling type
Active
Fan diameter
12 cm
Number of fans
1 fan(s)
Fan speed
0 – 1500 RPM
Operational conditions
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Other features
Noise level (silent mode, <30%)
11.77 dB
Noise level (quiet mode, 50%)
18.3 dB
Noise level (full-load mode, 100%)
31 dB
Weight & dimensions
Width
140 mm
Depth
86 mm
Height
150 mm
Weight
1.34 kg
Packaging data
Package width
245 mm
Package depth
190 mm
Package height
110 mm
Package weight
1.74 kg
Logistics data
Quantity per pallet
32 pc(s)
Master (outer) case width
57 cm
Master (outer) case length
26 cm
Master (outer) case height
21.5 cm
Quantity per master (outer) case
5 pc(s)
_______________________________
Τηλεφωνήστε για πιο σίγουρα  ή στείλτε email
_____________________________________________________________________
Κωδικός: 50-mak-40855  |  UPC/EAN: 4719512082751
CodeII: ΑΑΑiiiiiii40.79iiiiiiiiiiiiΑΑΑ
____________________________________________________________________
Προσφορές Εβδομάδος
Δημοφιλή